30.3.2019 - Martin - 8.kolo krajskej ligy žiakov

Starší a mladší žiaci v sobotu 30.3.2019 odohrali ďalšie kolá krajskej ligy.

Starší žiaci v sobotu odohrali 8. kolo krajskej ligy.

Výsledok: THA Martin - MŠK KNM 19:40 (9:19)

Zostava: Školník, Pavič - Pížl F. 2, Bielik 3, Majtan 2, Sopoliga, Hríb, Hulec 4, Barčák, Pížl M. 6, Chytilek, Móric 2.

Vyjadrenie trénera: Chalani sa predstavili vo výbornom svetle. Napriek tomu, že výsledok jasne hovorí o prevahe súpera, chalani hrali organizovane a zo zápalom pre nový herný štýl. Ak budú dodržiavať herné šablóny a pridajú väčšiu úspešnosť pri streľbe hlavne z väčších vzdialeností, máme sa budúcu sezónu na čo tešiť. Výborne zahrali všetci, no najviac nás teší strelecké ale hlavne herné prebudenie Marca Pížla. Chalani len tak ďalej.

Mladší žiaci odohrali 15.kolo

THA Martin – MŠK KNM 21:24 (9:12)

Zostava: Kalnický, Malina, Bartoš – Kováčik 7, Dózsa 5, Smieško 5, Novotný 3, Somora 1, Slivka, Marček, Brida, Kocúrko, Sklenárik

Proti tradične dobre pripravenému súperovi nám nevyšla prvá desaťminútovka, v ktorej sme od tretej minúty nedokázali takmer sedem minút skórovať a dovolili sme KNM odskočiť na 2:7. Zlepšenou hrou a veľmi kvalitným výkonom sme dokázali v priebehu štyroch minút vyrovnať na 7:7. Záver prvého polčasu a začiatok druhého nám opäť nevyšiel - súper viedol už o 6 gólov. Bojovnosťou a znova veľmi kvalitným výkonom sme sa na súpera dotiahli a boli sme v hre o víťazstvo. Žiaľ proti favoritovi sme v závere zápasu neudržali krok a prehrali sme 21:24. Chalanov treba pochváliť, že pri nepriaznivom vývoji zápasu a sporných verdiktoch rozhodcu sa nenechali zlomiť a potrápili silného súpera.

THA Martin – MŠK Čadca 20:4 (12:1)

Zostava: Kalnický, Bartoš – Somora 5, Dózsa 3, Klimo 3, Smieško 3, Brida 2, Kocúrko 2, Marček 1, Gulán 1, Kohút, Slivka, Sklenárik, Marčičiak

Keďže súper z Čadce má veľmi mladú zostavu, príležitosť poriadne si zahrať dostali aj naši mladší chalani na všetkých postoch. Zápas sa od začiatku odohrával v našej réžií, v druhom polčase sme si skúsili aj osobnú obranu a podľa očakávania sme zaknihovali výhru.